27. 07. 2017
   
Písmo
image image image image
Ako vybavíte? Informácie ako a kde vybavíte administratívne úkony v našej obci.
Fotogalérie Ponúkame Vám množstvo historických fotiek. Zaspomínajte si s nami na povojnové obdobie a zažite aktuálne dianie v obci cez fotografie z našich podujatí.

Pavlovce nad Uhom

III. ročník turnaja o Pohár starostu obce v malom futbale – 01.07.2017

2017-pohar-starostu-obce001     V sobotu, 1.júla 2017 sa uskutočnil už 3. ročník turnaja v malom futbale o Pohár starostu Obce Pavlovce nad Uhom. 

     Turnaje sa odohrali z dôvodu nepriaznivého počasia v telocvični základnej školy. Začiatok zápasov bol o 12:00 hod.
Turnaja sa zúčastnilo 6 mužstiev z okolitých obcí:
- Pavlovce nad Uhom – mladší a starší,
- Vysoká nad Uhom,
- Bajany,
- Lekárovce,
- Bežovce.

     Na šiestom mieste sa umiestnilo mužstvo z Lekároviec, ktoré tvrdo bojovalo s mužstvom z Bežoviec. Piatu priečku obsadili Bežovčania. O tretie a štvrté miesto bojovali chlapci z Bajan s mužstvom Pavlovce nad Uhom - mladší. Súboj vyhrali Pavlovčania a hrdo obsadili tretie miesto. Finálový súboj odohrali naši starší Pavločania proti mužstvu z Vysokej nad Uhom. Obe mužstvá bojovali o prvenstvo naozaj tvrdo. O víťazstve rozhodli až penalty. Prvé miesto nakoniec obsadilo mužstvo z Vysokej nad Uhom. Na druhom mieste sa umiestnilo mužstvo Pavlovce nad Uhom – starší. Všetkým zúčastneným samozrejme blahoželáme.

     Vecné ceny súťažiacim odovzdal osobne starosta obce Pavlovce nad Uhom - pán Anton Kocela, ktorý so záujmom sledoval celý priebeh turnaja.
    Prvé, druhé a tretie miesto bolo ocenené pohárom, obecnými perami, kľúčenkami, vlajkou a diplomom. Najlepším strelcom turnaja sa stal Marek Čalfa za 15 strelených gólov, ktorý bol odmenený pohárom, diplomom a futbalovou loptou. Štvrté, piate a šieste miesto bolo ocenené diplomom.
     Počas turnaja mali všetci účastníci zabezpečené chladené občerstvenie a chutný guľáš.

Dúfame, že sa o rok stretneme na už štvrtom ročníku turnaja o pohár starostu obce.
Tešíme sa a dúfame, že nám o rok bude priať počasie viac.

 

Fotografie: III. ročník turnaja o Pohár starostu obce v malom futbale – 01.07.2017

 

Prijatie žiakov starostom obce – 28.06.2017

2017-prijatie-starostom-m-001    V stredu, 28.júna 2017 prijal starosta obce, pán Anton Kocela v obradnej sieni obecného úradu žiakov Základnej školy s materskou školou v Pavlovciach nad Uhom.
    Boli pozvaní tí žiaci, ktorí úspešne reprezentovali školu a našu obec v rôznych obvodných, okresných, krajských a príp. celoslovenských súťažiach. Po krátkom kultúrnom programe žiakov sa pánovi starostovi predstavili prijatí žiaci. O každom bolo povedané v akej súťaži uspel a na akom mieste sa umiestnil. Následne sa k žiakom a prítomným prihovoril starosta obce a poprial im veľa úspechov v ďalšej práci, veľa sily, trpezlivosti a hlavne pekne prežité prázdniny. Všetci z pozvaných žiakov boli odmenení hodnotnou knihou a následne sa podpísali do Pamätnej knihy obce.
    V závere nechýbalo ani občerstvenie v podobe keksíkov, cukríkov a džúsikov. Všetkým držíme palce pri ich ďalších úspechoch.

Fotografie: Prijatie žiakov starostom obce – 28.06.2017 

 

Deň otcov – 18.jún 2017


2017-mdo-001   Deň otcov sme spoločne oslávili za pekného slnečného počasia v nedeľu - 18. júna 2017 o 15:00 hodine.
    Na miestne futbalové ihrisko boli pozvaní všetci otcovia so svojimi deťmi a príbuznými. Všetkých prítomných starosta obce Anton Kocela srdečne privítal, zaprial otcom krásne strávený deň a zahájil súťaženie. Otcovia s deťmi si spoločne zasúťažili v hode ľahkou loptičkou do malého basketbalového košíka, prenášaním loptičky pomedzi prekážky, v skoku vo vreci, rezaním dreva, maľovaním rôznych zvieratiek na tenké drevené odrezky fixkami, hodom šiškou a v ďalších zaujímavých športových hrách. Deti boli po prejdení všetkých pripravených súťaží odmenené sladkými keksíkmi a malinovkou. Pre zúčastnených sa napiekli aj chutné špekáčiky.

    Účasť na popoludní bola hojná a okrem otcov s deťmi sa popoludnia zúčastnili aj iní hostia, ktorým sa dúfame nedeľné otcovské popoludnie páčilo.

 Fotografie: Deň otcov – 18.jún 2017

 

DOBROVOĽNÁ HASIČSKÁ SÚŤAŽ – 11.06.2017

2017-dh-001

    Po mnohých rokoch sa pokúšame v našej obci opäť obnoviť dobrovoľný hasičský zbor.
    Prvým krokom bola naša účasť na súťaži dobrovoľných hasičov, ktorá sa konala v nedeľu, 11.júna 2017 o 9:00 hod. ráno v Lekárovciach. Do súťaže sa zapojilo spolu 9 družstiev. Naše družstvo malo 10 členov. Súťažilo sa v dvoch kategóriách, a to hasičská štafeta a hasičský útok.
    Naši hasiči zvládli obe disciplíny naozaj statočne.

    Pevne veríme, že sa náš dobrovoľný hasičský zbor rozrastie o ďalších členov, a že vo svojej činnosti bude aj naďalej pokračovať.

Fotografie: DOBROVOĽNÁ HASIČSKÁ SÚŤAŽ – 11.06.2017

 
 

Májový ples – 27.5.2017

2017-majovy-ples-001    V sobotu, 27.mája 2017, sa uskutočnil už druhý ročník Májového plesu, ktorý organizoval náš občan a člen finančnej komisie OcZ - Ing. Anton Kocela.
    Ples sa konal pod záštitou starostu obce a spoločne sa na ňom od 19:00 hod. zabávali ľudia nielen z Pavloviec nad Uhom, ale aj z blízkeho okolia. Všetkých prítomných zabávala do skorých ranných hodín hudobná skupina FLEGMA. Nesmela chýbať ani bohatá tombola za ktorú ďakujeme aj mnohým sponzorom.
    Pevne veríme, že bol každý hosť spokojný a tešíme sa na Májový ples opäť o rok.

 

Fotografie: Májový ples – 27.5.2017

 

POZVÁNKA NA MÁJOVÝ PLES – 27.5.2017

2017-maj-ples-pozvanka001    Sdečne Vás všetkých pozývame na 2. ročník Májového plesu, ktorý sa bude konať v sobotu, 27.mája 2017 v Kultúrnom dome Pavlovce nad Uhom.

    Začiatok plesu bude o 19:00 hodine.

    Do tanca zahrá hudobná skupina FLEGMA. Čaká na Vás aj tombola.
    Cena vstupenky je 15 € na osobu. V cene je zahrnuté: predjedlo, polievka, hlavné jedlo, guľáš, nealko, káva.

    Vstupenky si môžete zakúpiť na sekretariáte obecného úradu a na tel. č.: +421911 747 527

Tešíme sa na Vašu účasť.

 

Deň matiek – 14.5.2017

2017-mdm-001    Druhá májová nedeľa patrila tradične všetkým mamám.
14.mája 2017 o 15:00 hod. sa v kultúrnom dome konala slávnostná akadémia za účasti hojného počtu občanov nielen z Pavloviec nad Uhom, ale aj ľudí z blízkeho okolia.
    Slávnostnú akadémiu k sviatku matiek pripravili pedagógovia našej základnej a materskej školy. Po príhovore starostu obce pána Antona Kocelu a riaditeľa ZŠ s MŠ Pavlovce nad Uhom pána RNDr. Milana Zolotu nasledoval bohatý kultúrny program, v ktorom zaspievali, zatancovali a zarecitovali deti z materskej a základnej školy.
    Po skončení akadémie pozval starosta obce všetky prítomné matky do obradnej siene obecného úradu, kde každú z nich obdaroval bielym karafiátom a čokoládou.
    Všetkým mamám ešte raz prajeme pevné zdravie a veríme, že sa aj o rok spoločne stretneme v tak hojnom počte.

Fotografie: Deň matiek – 14.5.2017
Video: Deň matiek – 14.5.2017

 

BLAHOŽELANIE KU DŇU MATIEK

2017-mdd-001
Drahá mama. Ďakujem ti za svetlo, za ten jas,

čo sme našli nečakane celkom blízko v nás.
Ďakujem ti za prechádzku, za ten dúšok čistej vody,
za tie dlane, čo vodili nás.
Ďakujem ti za tú lásku, zrkadliacu čistú dušu.

   

Milé mamičky,
    želáme Vám, aby Váš sviatok vydržal v mysliach a srdciach nielen v mesiaci máj, ale po celý rok. Prajeme Vám, aby ste sa tešili zo svojich detí a vnúčat, aby ste nielen v tento deň, ale aj v ďalších dňoch Vášho života pociťovali čo najviac radosti. Želáme Vám, aby Vás pohoda, láska a pochopenie sprevádzali na každom kroku.
    Buďte zdravé, šťastné a buďte s nami ešte dlhé roky.

 

foto_pic
video_small
pavlovcanzber
zive-slovensko-logo 

Náhodný obrázok

Správy z východu