22. 11. 2017
   
Písmo
image image image image
Ako vybavíte? Informácie ako a kde vybavíte administratívne úkony v našej obci.
Fotogalérie Ponúkame Vám množstvo historických fotiek. Zaspomínajte si s nami na povojnové obdobie a zažite aktuálne dianie v obci cez fotografie z našich podujatí.

Pavlovce nad Uhom

Úcta k starším - 16.11.2017


2017-ucta-k-starsim-s-001     Vo štvrtok, 16. novembra 2017 o 16:00 hodine prijali pozvanie starostu obce – Antona Kocelu naši seniori. Cieľom tohto popoludnia bolo spríjemniť si chladné zimné popoludnie a spoločne si zaspomínať pri ľudových piesňach a chutnom vínku.
     V úvode sa všetkým prítomným starosta obce prihovoril v krátkom príhovore, zaprial každému pevné zdravie a pokojnú jeseň života. Predniesol prípitok a vyzval všetkých, aby si spoločne štrngli pohárom vínka. Po prípitku nasledovalo vystúpenie domácich súborov „Pavlovčanov“ a „Sokolov“ s precízne pripraveným programom a ľudovými piesňami. Naši seniori ich po vystúpení odmenili naozaj úprimným potleskom. K prítomným sa v krátkosti prihovoril aj náš pán farár a pred pohostením sa všetci spoločne pomodlili a poďakovali za dobroty, ktoré pripravili šikovné pavlovské ženičky. Patrí im za to veľká vďaka.
     Hostia mali možnosť ochutnať domáce makové, orechové a tvarohové „kolačky“, výborné „holubky“ a višňový zákusok. Pevne veríme, že sa toto popoludnie každému páčilo, a že sa v ešte väčšom počte takto spoločne zídeme opäť o rok.

Ďakujeme. Anton Kocela – starosta obce

 

 

Koncert domácej skupiny SOLID STATE a skupiny HURIKÁN – 27.8.2017

2017-hurikan-001     Nedeľné popoludnie patrilo hudbe. Na amfiteátri v miestnom parku vystúpila o 14:00 hod. domáca skupina SOLID STATE, ktorá ukázala všetkým zúčastneným svoj talent a legendárna skupina HURIKÁN, na ktorú sa všetci veľmi tešili. Počasie im naozaj prialo a všetci fanúšikovia si preto prišli na svoje. Dúfame, že sa hudobné popoludnie páčilo a vydarilo podľa predstáv.
     Skupinám veľmi pekne ďakujeme za pekné zážitky a tešíme sa na ich koncert niekedy opäť.

 

Fotografie: Koncert domácej skupiny SOLID STATE a skupiny HURIKÁN – 27.8.2017

 
 

DNI OBCE PAVLOVCE NAD UHOM – 690. výročie od prvej písomnej zmienky

     9.augusta 2017 odštartovali viacdňové oslavy obce – Dni obce Pavlovce nad Uhom pri príležitosti okrúhleho 690. výročia od prvej písomnej zmienky o našej obci. Program osláv bol naozaj pestrý. „Darovanie krvi“ bolo prvým impulzom začatia osláv v našej obci. Akcia sa konala v stredu, 9.augusta 2017 od 8:00 hod. ráno v zasadačke obecného úradu. Zamestnanci transfúznej stanice Michalovce odobrali krv darcom nielen z Pavloviec nad Uhom ale aj mládeži z Festivalu radosti.
     Piatok, 11.august 2017 začal trochu iným štýlom, ako tomu bolo po minulé roky. O 18:30 hodine v parku pri fontáne odhalil starosta obce drevenú „bustu“ nášho rodáka, kňaza a Užského filantropa Andreja Budiša. Krížová cesta sa začala o 19:00 hodine pred základnou školou a po nej sa o 20:45 hod. konala svätá omša vo farskom kostole.
     V sobotu, 12.augusta 2017 sa súťažilo vo varení guľášu „Guľašománia“ . Zároveň prebiehala aj súťaž o najkrajšiu zeleninu „MISS ZELENINA“. Počas dňa si mohol každý pozrieť chovateľskú výstavu zvierat, ukážky policajnej kynológie a ukážky hasičskej techniky. Po súťažiach zaspievali naše folklórne spevácke skupiny „Pavlovčane“, „Škucirka“ a „Sokoli“. Tanečná skupina rómskych detí „Romano Jilo“ vystúpila s rómskymi tancami a s gitarou a spevom vystúpil aj „ČIKO“ pán Štefan Barančík.
     Nedeľa nezačala podľa naplánovaného programu, pretože zo soboty na nedeľu v noci sa v regióne prehnala veľmi silná búrka, takže bol terén v okolí amfiteátra mokrý a klzký. Naplánovaná svätá omša sa preto konala vo farskom kostole so začiatkom o 11:00 hodine. Nedeľnému popoludniu počasie už prialo o trochu viac, preto sa kultúrny program konal na amfiteátri v miestnom parku. S prvou polovicou svojho vystúpenia vystúpil nevidiaci spevák Maroš Bango. Nasledovalo uvedenie do života publikácie „Historické príbehy Pavloviec nad Uhom“. Potom starosta obce pozval na pódium manželské páry, ktoré v tomto roku oslavujú významné výročie svadby. Odmenil ich darom a kyticou kvetov. Srdečne im blahoželáme a prajeme veľa lásky. Následne s folklórnym programom vystúpila skupina „Svojina“ z Michaloviec a zábavná skupina ,,Bravo“ z Novej Ľubovne. Hudobná skupina „Hurikán“ sa kvôli posunu programu a nedostatočnému svetlu ospravedlnila, že nemôže vystúpiť, no prisľúbili svojim fanúšikom, že odohrajú celý svoj koncert v nedeľu, 27. augusta 2017 popoludní. Vo večerných hodinách sa na pódiu amfiteátra vystriedali domáce rómske skupiny „Terne Čave“ a „Gipsy Mekenzi“
     Každý, kto sa záverečného dňa osláv zúčastnil si určite odniesol peknú spomienku a pekný umelecký zážitok. Ďakujeme všetkým, ktorí sa osláv okrúhleho 690. výročia zúčastnili a dúfame, že sa nám o rok podarí pripraviť pre Vás zas o niečo lepší program.
     Fotografie si môžete prezrieť vo fotogalérii.

Fotografie: 

Darovanie krvi - 2017
Odhalenie busty - 2017
Krížová cesta - 2017
Guľášománia a Miss Zelenina - 2017
Propagačná chovateľská výstava - 2017
Ukážky hasičskej techniky - 2017
Ukážky policajnej kynológie - 2017
Vystúpenie súborov - 2017
Nedeľná sv. omša - 2017
Vystúpenie súborov - 2017

Videá: Dni obce Pavlovce na Uhom

 

Dni obce Pavlovce nad Uhom - 2017

     Vážení spoluobčania,

     Rok uplynul ako voda, je tu opäť mesiac august a s ním už tradičné
                                                    „Dni obce Pavlovce nad Uhom“.
    Tohto roku to bude už XXI. ročník, ktorý je výnimočný tým, že oslávime okrúhle 690. výročie od prvej písomnej zmienky o našej obci od roku 1327.
     Pri tejto príležitosti v piatok v oddychovom parku pri fontáne odhalíme bustu (drevenú sochu) nášho rodáka Andreja Budiša a v nedeľu pokrstíme knihu Historické príbehy Pavloviec nad Uhom.
     Preto mi dovoľte, aby som v mene Obecného zastupiteľstva v Pavlovciach nad Uhom a v mene svojom, Vás čo najsrdečnejšie pozval na tieto oslavy, ktorých priebeh a program bude bohatý, ako máte možnosť vidieť na priloženom plagáte
    Verím, že svojou účasťou prispejete k zdarnému priebehu tohto výnimočného okrúhleho sviatku - našich „Dní obce Pavlovce nad Uhom“.

      Prajem všetkým pekný zážitok a veselú zábavu.

                                                                                          Anton Kocela, starosta obce

 

2017-pozvanka-dni-obce-02-001

 

III. ročník turnaja o Pohár starostu obce v malom futbale – 01.07.2017

2017-pohar-starostu-obce001     V sobotu, 1.júla 2017 sa uskutočnil už 3. ročník turnaja v malom futbale o Pohár starostu Obce Pavlovce nad Uhom. 

     Turnaje sa odohrali z dôvodu nepriaznivého počasia v telocvični základnej školy. Začiatok zápasov bol o 12:00 hod.
Turnaja sa zúčastnilo 6 mužstiev z okolitých obcí:
- Pavlovce nad Uhom – mladší a starší,
- Vysoká nad Uhom,
- Bajany,
- Lekárovce,
- Bežovce.

     Na šiestom mieste sa umiestnilo mužstvo z Lekároviec, ktoré tvrdo bojovalo s mužstvom z Bežoviec. Piatu priečku obsadili Bežovčania. O tretie a štvrté miesto bojovali chlapci z Bajan s mužstvom Pavlovce nad Uhom - mladší. Súboj vyhrali Pavlovčania a hrdo obsadili tretie miesto. Finálový súboj odohrali naši starší Pavločania proti mužstvu z Vysokej nad Uhom. Obe mužstvá bojovali o prvenstvo naozaj tvrdo. O víťazstve rozhodli až penalty. Prvé miesto nakoniec obsadilo mužstvo z Vysokej nad Uhom. Na druhom mieste sa umiestnilo mužstvo Pavlovce nad Uhom – starší. Všetkým zúčastneným samozrejme blahoželáme.

     Vecné ceny súťažiacim odovzdal osobne starosta obce Pavlovce nad Uhom - pán Anton Kocela, ktorý so záujmom sledoval celý priebeh turnaja.
    Prvé, druhé a tretie miesto bolo ocenené pohárom, obecnými perami, kľúčenkami, vlajkou a diplomom. Najlepším strelcom turnaja sa stal Marek Čalfa za 15 strelených gólov, ktorý bol odmenený pohárom, diplomom a futbalovou loptou. Štvrté, piate a šieste miesto bolo ocenené diplomom.
     Počas turnaja mali všetci účastníci zabezpečené chladené občerstvenie a chutný guľáš.

Dúfame, že sa o rok stretneme na už štvrtom ročníku turnaja o pohár starostu obce.
Tešíme sa a dúfame, že nám o rok bude priať počasie viac.

 

Fotografie: III. ročník turnaja o Pohár starostu obce v malom futbale – 01.07.2017

 

Prijatie žiakov starostom obce – 28.06.2017

2017-prijatie-starostom-m-001    V stredu, 28.júna 2017 prijal starosta obce, pán Anton Kocela v obradnej sieni obecného úradu žiakov Základnej školy s materskou školou v Pavlovciach nad Uhom.
    Boli pozvaní tí žiaci, ktorí úspešne reprezentovali školu a našu obec v rôznych obvodných, okresných, krajských a príp. celoslovenských súťažiach. Po krátkom kultúrnom programe žiakov sa pánovi starostovi predstavili prijatí žiaci. O každom bolo povedané v akej súťaži uspel a na akom mieste sa umiestnil. Následne sa k žiakom a prítomným prihovoril starosta obce a poprial im veľa úspechov v ďalšej práci, veľa sily, trpezlivosti a hlavne pekne prežité prázdniny. Všetci z pozvaných žiakov boli odmenení hodnotnou knihou a následne sa podpísali do Pamätnej knihy obce.
    V závere nechýbalo ani občerstvenie v podobe keksíkov, cukríkov a džúsikov. Všetkým držíme palce pri ich ďalších úspechoch.

Fotografie: Prijatie žiakov starostom obce – 28.06.2017 

 

Deň otcov – 18.jún 2017


2017-mdo-001   Deň otcov sme spoločne oslávili za pekného slnečného počasia v nedeľu - 18. júna 2017 o 15:00 hodine.
    Na miestne futbalové ihrisko boli pozvaní všetci otcovia so svojimi deťmi a príbuznými. Všetkých prítomných starosta obce Anton Kocela srdečne privítal, zaprial otcom krásne strávený deň a zahájil súťaženie. Otcovia s deťmi si spoločne zasúťažili v hode ľahkou loptičkou do malého basketbalového košíka, prenášaním loptičky pomedzi prekážky, v skoku vo vreci, rezaním dreva, maľovaním rôznych zvieratiek na tenké drevené odrezky fixkami, hodom šiškou a v ďalších zaujímavých športových hrách. Deti boli po prejdení všetkých pripravených súťaží odmenené sladkými keksíkmi a malinovkou. Pre zúčastnených sa napiekli aj chutné špekáčiky.

    Účasť na popoludní bola hojná a okrem otcov s deťmi sa popoludnia zúčastnili aj iní hostia, ktorým sa dúfame nedeľné otcovské popoludnie páčilo.

 Fotografie: Deň otcov – 18.jún 2017

 

DOBROVOĽNÁ HASIČSKÁ SÚŤAŽ – 11.06.2017

2017-dh-001

    Po mnohých rokoch sa pokúšame v našej obci opäť obnoviť dobrovoľný hasičský zbor.
    Prvým krokom bola naša účasť na súťaži dobrovoľných hasičov, ktorá sa konala v nedeľu, 11.júna 2017 o 9:00 hod. ráno v Lekárovciach. Do súťaže sa zapojilo spolu 9 družstiev. Naše družstvo malo 10 členov. Súťažilo sa v dvoch kategóriách, a to hasičská štafeta a hasičský útok.
    Naši hasiči zvládli obe disciplíny naozaj statočne.

    Pevne veríme, že sa náš dobrovoľný hasičský zbor rozrastie o ďalších členov, a že vo svojej činnosti bude aj naďalej pokračovať.

Fotografie: DOBROVOĽNÁ HASIČSKÁ SÚŤAŽ – 11.06.2017

 

foto_pic
video_small
pavlovcanzber
zive-slovensko-logo 

Náhodný obrázok

Správy z východu