18. 08. 2019
   
Písmo

Archív aktualít

Sláviček z materskej školy

slavicekSpoločný obecný úrad – školský úrad so sídlom v Pavlovciach nad Uhom za spolupráce MŠ Lekárovce a obce Lekárovce zorganizovali dňa 19.10.2011 už 4. ročník obvodnej prehliadky detí MŠ v speve ľudových piesní, ktorá sa nesie pod názvom Sláviček z materskej školy.

Tento rok sa 10 materských škôl v rámci pôsobnosti školského úradu stretlo v MŠ Lekárovce, aby sa malí speváčikovia ľudových piesní mohli prezentovať pekným vystúpením. Hneď v úvode očarujúcim spevom prekvapila prítomné deti ženská spevácka skupina v Lekárovciach – Pajtaški za akordeónového doprovodu riaditeľa ZŠ Lekárovce Mgr. Ľudovíta Halajčíka, ktorý doprevádzal aj všetkých odvážnych speváčikov – slávičkov z MŠ.

 Všetkých speváčikov, ich učiteľky a aj rodičov (hlavne oteckov) srdečne privítal starosta obce Milan Örmezey, ktorý zároveň vyjadril radosť z toho, že aj deti materskej školy pokračujú v tradíciách spevu ľudových piesní. Starosta obce poprial deťom pekný umelecký zážitok a príjemné prežitie dopoludnia plného spevu aj tanca.

Vystúpili tieto deti: Simonka Adamová (MŠ Bajany), Dianka Hroncová (ZŠ s MŠ Bežovce), Florianko Kutáš (MŠ Iňačovce), Samko Mesaroš (MŠ Lekárovce), Lianka Cinkaničová (ZŠ s MŠ Palín), Sofinka Čeheľová (ZŠ s MŠ Pavlovce nad Uhom), Ivetka Nošková (MŠ Stretava), Nicolas Čolák (MŠ Vysoká nad Uhom), Livka Jurasová (MŠ Záhor) a MŠ Zemplínsku Širokú reprezentovali Natálka Dzurjová, Filipko Bamburák, Zdenka Janičkovičová a Samko Bodnár.

Všetky zúčastnené deti preukázali, že to so spevom myslia vážne a snažili sa zo všetkých síl. O doplnenie energie sa postaral pod vedením p. riaditeľky T. Rozmošovej celý kolektív MŠ Lekárovce. Deťom podávali čaj, výborné kysnuté koláče, pečené gaštany a ďalšie pohostenie.

V závere boli všetky deti ocenené diplomom a malými pozornosťami. 5 detí postúpilo na regionálne kolo, ktoré organizuje dňa 10.11.2011  Školský úrad Veľké Kapušany. Všetci im držíme palce, aby skvelo reprezentovali speváčikov nášho školského úradu.

Mgr. Alena Gröningerová
odborný zamestnanec škol. úradu

foto_pic
video_small
EU
pavlovcan
pavlovcan

zber

 OPKZP

zive-slovensko-logo 

Náhodný obrázok

Správy z východu