18. 08. 2019
   
Písmo

Archív aktualít

"Naši jubilanti"

jubilanti-2014Jubilanti
    
Nedeľa 9.11.2014 bola pre Pavlovčanov oveľa slávnostnejšia ako po iné nedele v roku. V dopoludňajších hodinách bola v Rímskokatolíckom kostole slávnostná birmovka mládeže, na ktorej birmovanci dostali štatút kresťanskej dospelosti.

Popoludnie patrilo seniorom. Do slávnostne pripravenej obradnej siene obecného úradu bolo na 15.00 hodinu pozvaných 89 jubilantov od 65 do 95 rokov takých, ktorým sa v tomto kalendárnom roku  v ich životnom jubileu objavilo na konci číslo päť alebo nula.

Po privítaní a príhovore starostky obce p. Márie Dufincovej zaspievala prítomným sólovú pieseň p. Mária Tkáčová, p. Jozefína Danacková, a zarecitovala p. Anna Méhesová. Jubilantom zatancovali „Pavlovské Pávičky“ a program zavŕšila miešaná Pavlovská folklórna skupina „Škucirka“.

Každý z jubilantov sa následne zapísal do „Pamätnej knihy obce“ a starostka obce im odovzdala upomienkový darček z tejto slávnostnej chvíle. Za spevu pavlovskej „Škucirky“ si jubilanti pochutnali na výbornej štrudli a pri poháriku vínka zaspomínali na ušlé mladé časy, na svoje trápenia, starosti ale aj radosti.

"Naši jubilanti" - 9.11.2014

foto_pic
video_small
EU
pavlovcan
pavlovcan

zber

 OPKZP

zive-slovensko-logo 

Náhodný obrázok

Správy z východu