21. 04. 2018
   
Písmo

Archív aktualít

72. výročie ukončenia II. svetovej vojny

2017-vyrocie-ukoncenia-ll-sv-vojny001  Víťazstvo nad Fašizmom si každoročne pripomíname kladením vencov k pamätníkom, ktoré pripomínajú obete doposiaľ najväčšieho vojnového konfliktu.
    Naša obec si túto udalosť pripomenula spomienkovou slávnosťou dňa 5. mája 2017 slávnostným pochodom od základnej školy k „Pomníku Vďaky“. Účasť prijali aj členovia Zväzu protifašistických bojovníkov v Pavlovciach nad Uhom a to: p.Marta Kufová, p. Andrej Laškody, p. Zuzana Lepotová a p. Eva Kuzmová. Podpísali sa aj do pamätnej knihy našej obce. Prítomní vyjadrili hlbokú úctu položením pietneho venca a orgovánovej kytice.
    Za vybojovanú slobodu, za mier, za koniec všetkým útrapám ďakujeme všetkým armádam národov bojujúcich v II. svetovej vojne. Aj my, občania Obce Pavlovce nad Uhom a okolia môžeme byť hrdí na synov našej obce, ktorí položili svoje životy za našu slobodu a mier.

Fotografie: 72. výročie ukončenia II. svetovej vojny

foto_pic
video_small
pavlovcan
pavlovcan


zber

2018-plagat-001
zive-slovensko-logo 

Náhodný obrázok

Správy z východu