18. 08. 2019
   
Písmo

Archív aktualít

DNI OBCE PAVLOVCE NAD UHOM – 690. výročie od prvej písomnej zmienky

     9.augusta 2017 odštartovali viacdňové oslavy obce – Dni obce Pavlovce nad Uhom pri príležitosti okrúhleho 690. výročia od prvej písomnej zmienky o našej obci. Program osláv bol naozaj pestrý. „Darovanie krvi“ bolo prvým impulzom začatia osláv v našej obci. Akcia sa konala v stredu, 9.augusta 2017 od 8:00 hod. ráno v zasadačke obecného úradu. Zamestnanci transfúznej stanice Michalovce odobrali krv darcom nielen z Pavloviec nad Uhom ale aj mládeži z Festivalu radosti.
     Piatok, 11.august 2017 začal trochu iným štýlom, ako tomu bolo po minulé roky. O 18:30 hodine v parku pri fontáne odhalil starosta obce drevenú „bustu“ nášho rodáka, kňaza a Užského filantropa Andreja Budiša. Krížová cesta sa začala o 19:00 hodine pred základnou školou a po nej sa o 20:45 hod. konala svätá omša vo farskom kostole.
     V sobotu, 12.augusta 2017 sa súťažilo vo varení guľášu „Guľašománia“ . Zároveň prebiehala aj súťaž o najkrajšiu zeleninu „MISS ZELENINA“. Počas dňa si mohol každý pozrieť chovateľskú výstavu zvierat, ukážky policajnej kynológie a ukážky hasičskej techniky. Po súťažiach zaspievali naše folklórne spevácke skupiny „Pavlovčane“, „Škucirka“ a „Sokoli“. Tanečná skupina rómskych detí „Romano Jilo“ vystúpila s rómskymi tancami a s gitarou a spevom vystúpil aj „ČIKO“ pán Štefan Barančík.
     Nedeľa nezačala podľa naplánovaného programu, pretože zo soboty na nedeľu v noci sa v regióne prehnala veľmi silná búrka, takže bol terén v okolí amfiteátra mokrý a klzký. Naplánovaná svätá omša sa preto konala vo farskom kostole so začiatkom o 11:00 hodine. Nedeľnému popoludniu počasie už prialo o trochu viac, preto sa kultúrny program konal na amfiteátri v miestnom parku. S prvou polovicou svojho vystúpenia vystúpil nevidiaci spevák Maroš Bango. Nasledovalo uvedenie do života publikácie „Historické príbehy Pavloviec nad Uhom“. Potom starosta obce pozval na pódium manželské páry, ktoré v tomto roku oslavujú významné výročie svadby. Odmenil ich darom a kyticou kvetov. Srdečne im blahoželáme a prajeme veľa lásky. Následne s folklórnym programom vystúpila skupina „Svojina“ z Michaloviec a zábavná skupina ,,Bravo“ z Novej Ľubovne. Hudobná skupina „Hurikán“ sa kvôli posunu programu a nedostatočnému svetlu ospravedlnila, že nemôže vystúpiť, no prisľúbili svojim fanúšikom, že odohrajú celý svoj koncert v nedeľu, 27. augusta 2017 popoludní. Vo večerných hodinách sa na pódiu amfiteátra vystriedali domáce rómske skupiny „Terne Čave“ a „Gipsy Mekenzi“
     Každý, kto sa záverečného dňa osláv zúčastnil si určite odniesol peknú spomienku a pekný umelecký zážitok. Ďakujeme všetkým, ktorí sa osláv okrúhleho 690. výročia zúčastnili a dúfame, že sa nám o rok podarí pripraviť pre Vás zas o niečo lepší program.
     Fotografie si môžete prezrieť vo fotogalérii.

Fotografie: 

Darovanie krvi - 2017
Odhalenie busty - 2017
Krížová cesta - 2017
Guľášománia a Miss Zelenina - 2017
Propagačná chovateľská výstava - 2017
Ukážky hasičskej techniky - 2017
Ukážky policajnej kynológie - 2017
Vystúpenie súborov - 2017
Nedeľná sv. omša - 2017
Vystúpenie súborov - 2017

Videá: Dni obce Pavlovce na Uhom

foto_pic
video_small
EU
pavlovcan
pavlovcan

zber

 OPKZP

zive-slovensko-logo 

Náhodný obrázok

Správy z východu