23. 08. 2019
   
Písmo

Archív aktualít

Naši jubilanti - 12.12.2017

2017-nasi-jubilanti-m001

     Medzi najkrajšie podujatia v roku patrí jednoznačne stretnutie jubilantov. Starosta obce, pán Anton Kocela ich každoročne pozýva na predvianočné posedenie v obradnej sieni obecného úradu. Pozvaní boli seniori od 65 rokov, ktorí v tomto roku oslávili svoje životné jubileum. Dokopy bolo pozvaných krásnych 95 oslávencov. Oslava sa konala v utorok, 12.decembra 2017.
     Starosta obce spoločne s pracovníkmi obecného úradu pripravil slávnostné popoludnie tak, aby sa všetci cítili príjemne. Následne všetkých jubilantov pekne privítal a poďakoval sa im za to, že prijali jeho pozvanie. Hneď potom zaspievala na ich počesť ľudovú pieseň žiačka ZŠ s MŠ v Pavlovciach nad Uhom - Katka Hrešová. Následne sa opäť všetkým prítomným prihovoril starosta obce a náš duchovný otec, Mgr. Slavomír Bakoň. Po pekných slovách venovaných našim jubilantom spestrili predvianočné popoludnie krásnym vystúpením „Pajtaški“ z Lekároviec. Pripomenuli nám spevom a hovoreným slovom vianočné zvyky, tradície, povery a koledy. Každý si vďaka nim zaspomínal a pripomenul, ako sa voľakedy oslavovali vianočné sviatky, za čo im nesmierne ďakujeme. Každý jubilant sa podpísal do „Pamätnej knihy“ Pavloviec nad Uhom a starosta obce každému z nich odovzdal darček, ktorý im bude pripomínať tento slávnostný okamih.
     V závere starosta obce poprial jubilantom veľa síl a životného optimizmu a pozval ich na malé občerstvenie. Všetci si pochutili na krémeši, kakaovej alebo džemovej šiške a makových a lekvárových rožkoch. Pripili si pohárom bieleho vínka a pospomínali na svoju mladosť. Všetkým prajeme ešte raz pevné zdravie, životnú pohodu a mnoho pekných rokov.

Fotografie: Naši jubilanti 12.12.2017
Videá:
 Naši jubilanti 12.12.2017

foto_pic
video_small
EU
pavlovcan
pavlovcan

zber

 OPKZP

zive-slovensko-logo 

Náhodný obrázok

Správy z východu